Do dii tässä talven aikana on jotakin saatu kadettiin aikaan, joten käykeehän kahtoo nettisivuilta: http://www.tuunarit.tk ja sieltä löydätte Opel Kadett gallerian..
Ps. Aika paljon vielä tulossa lisää osaa Kadettiin..
Kommentteja saa antaa vapaasti..
On 2004-03-02 15:48, Conaa.B. wrote:
Mihis se evon puskin jäi?
Mun mielestä toi vanha normista tehty puskin oli ehkä jopa hienompi ku toi uusin...mut ei toikaa paha oo!
Evo puskuri tulee pikku hiljaa valmiiks.. Kesäksi sit laitetaan se kiinni, kuhan se valmistuu.. Piti väsätä tollanen väliaikainen puskin
On 2004-03-11 20:32, kadett85 wrote:
Ihan siisti auto. Pisti vaan silmään tuo dtm pyyhkijä. Hommaa siihen vaikka gsi:n takalasinpyyhkijän varsi, sopii varmasti paremmin.
On 2003-10-10 20:10, vehje wrote:
Pannahinen!! Ittelläni oli tarkotus maalata toi kojelauta just ton näköseks ja vielä samalla värillä...on kyl tyylikäs. =) Mut sä kun oot ton jo tehny, ni oisko jotain vinkkejä millasia aineita kannattaa käyttää ja minkänäkösiä pohjatöitä pitäs tehä, että saa siistin ja kestävän?
1. Irroitat osat mitä maalaat
2. Vesihiot ne 1000 vesihiomapaperilla
3. Pyyhit sinolilla
4. Suihkutat muovintartunta aineen muoviosiin
5. Sitten maalaus, ja eiku siistit tulee..
PS. Itse maalasin osat ihan sprayllä
_________________
<font size=-1>[ This Message was edited by: havericky on 2003-10-12 15:36 ]</font>
Juttelin tossa yhen maalarin kanssa ja se sano ettei kannata hio autoa 1000 paperilla jos meinaa maalata sen ku siitä tulee kiiltoa..Ite suositteli korkeintaan 600 mutta yleensä se käyttää maksimissaan 400..
Kyseinen maalari osaa asiansa ja tekee todella hyvää jälkeä.
Tietenkin toi spray ei ole niin täyttävää maalia kuin oikee automaali
Onko tuo takapuskurin helma tehty jostakin muusta puskimesta vai onko sen muodot veistetty uretaanista tms. ja sit laiskuitua laitettu kehiin? Vois itekkin väsätä astraan tollasen helman ettei näyttäs takaapäin niin maasturilta:)
Fstara kirjoitti:Onko tuo takapuskurin helma tehty jostakin muusta puskimesta vai onko sen muodot veistetty uretaanista tms. ja sit laiskuitua laitettu kehiin? Vois itekkin väsätä astraan tollasen helman ettei näyttäs takaapäin niin maasturilta:)
Muistaakseni Skoda Felician etupuskimesta on takahelma muokattu.. Aika lailla saa tehä työtä et saa takahelmasta järkevän näköisen Lasikuitua ja uretaania ei ole tippaakaan käytetty Ainoastaan muovin taivuttelua kuumailmapuhaltimella...