b-vectra. öljynpaine anturi?
b-vectra. öljynpaine anturi?
elikkä öljynpaine anturi pitäisi löytää, että saisi siihen uuden mittarin oman anturin ruuvailla, niin näkisi kiertääkö siellä öljy ajossa
nyt on hyvä asennella sisustaan ja moottoritilaan hiplettä koska on koko auto atomeina kun iski pieni vesivahinko täsä sopivasti syksyn kynnyksellä. kaikki pohjatulpat oli hiekkatiellä puhaltanut mattojen alle
perkeleen guntherit kun ne eivät osaa suunnitellamitään loppuun
toisaalta nyt saa rauhassa rakennella äänieristystä, kansi-huoltoa ja jakohihnaremonttia 
Re: b-vectra. öljynpaine anturi?
Ja nää perkeleen suomalaiset, kun eivät osaa laittaa sitä koneen tyyppiä näihin kysymyksiin. Muista topiceista metsästetty -> x20xev eli eiköhän se löydy siitä lohkon alareunasta öljypumpun vierestä (ei tosin varmuutta asiasta).UGO-X72 kirjoitti:perkeleen guntherit kun ne eivät osaa suunnitellamitään loppuun![]()
En ole ihan varma, mutta luulisin että siihen käy sama öp-anturi kuin C20XE moottoriin. Itselleni tilasin motonetistä kun alkuperäisenä se maksaa n.130€ ja Motonetistä 34€ ja ainakin tähän asti on toiminu ihan moitteettomasti. Mukana tuli liitin alkuperäiselle valon johdolle.
Öljynpainemittarin+valon anturi (ei 1,6iKat). . . . . . . . 37-0667 34.00
Öljynpainemittarin+valon anturi (ei 1,6iKat). . . . . . . . 37-0667 34.00
Vectra A GT C20XE -94
Siis toimiiko sinulla tuolla myös alkuperäinen öljynpainemittari?Nikson kirjoitti:En ole ihan varma, mutta luulisin että siihen käy sama öp-anturi kuin C20XE moottoriin. Itselleni tilasin motonetistä kun alkuperäisenä se maksaa n.130€ ja Motonetistä 34€ ja ainakin tähän asti on toiminu ihan moitteettomasti. Mukana tuli liitin alkuperäiselle valon johdolle.
Öljynpainemittarin+valon anturi (ei 1,6iKat). . . . . . . . 37-0667 34.00
-Janne-
Kyllä pelaa. Ja valo pelaa myös. Aluksi kun sen anturin asentaa niin se näyttää hetken mitä sattuun ennen kuin se täyttyy öljystä. Vectrassa ei ole valmiina johtoja orkkis lisämittareille, tai ainakaan minun autosta niitä ei löytyny...JanneP kirjoitti:Siis toimiiko sinulla tuolla myös alkuperäinen öljynpainemittari?Nikson kirjoitti:En ole ihan varma, mutta luulisin että siihen käy sama öp-anturi kuin C20XE moottoriin. Itselleni tilasin motonetistä kun alkuperäisenä se maksaa n.130€ ja Motonetistä 34€ ja ainakin tähän asti on toiminu ihan moitteettomasti. Mukana tuli liitin alkuperäiselle valon johdolle.
Öljynpainemittarin+valon anturi (ei 1,6iKat). . . . . . . . 37-0667 34.00
-Janne-
Vectra A GT C20XE -94

