Kiitoksia etukäteen
Opel Astra F:ään sumuvalojen asennus... ( Katsokaa viisaat )
Opel Astra F:ään sumuvalojen asennus... ( Katsokaa viisaat )
Jees, mulla on 93 vuoden GLS Astra F, eli aattelin asentaa siihen tuos kohta puolin sumarit ja tajusin et normaalisti missä on etusumuvalojen painikkeen paikka koetaulussa niin siinä on nyt vain sellanen ns. musta korkki ja sen kun ottaa pois niin sieltä kas kummaa paistaa liittimet valmiina eli samantapaiset liittimet kuin takasumuvalon painikkeessa.. Eli onko näin et mun täytyy vain ostaa Astran alkuperäinen etusumuvalojen katkasin niin sumuvalojen pitäisi pelata kuhan vain löydän konehuoneesta sumureiden piuhat
Eli jos jollakin ois infoo asiasta/kokemusta niin voisitteko hjälpätä vähän mua... Olenko ymmärtänyt oikein että sumareiden releen paikka on sulakerasiassa eli koetaulun alapuolella??? Ja voiko joku sit antaa vinkkejä et missä päin konehuonetta vois ne sumreiden johdot löytää....???
Kiitoksia etukäteen
Kiitoksia etukäteen
- Lallevihtinen
- 'Diplomat'

- Viestit: 2003
- Liittynyt: 03 Touko 2004, 03:00
- Paikkakunta: Tampere
- Viesti:
astrasta ei ole kokemusta ,mutta kadetista ja omegasta on,ja niihin näillä konsteilla eli orkkis katkasija paikoilleen+orggis rele sulake rasiaan ja sumareiden piuhat löytyy puskurissa menevästä piuhasarjasta. piuhoissa on liittimet päissä eli jos laitat vielä orggis sumaritkin nii ei tarvi mitään sähkötöitä tehdä.

