Tekniikka-aiheinen keskustelu moottoriin liittyvistä asioista.
Moottorinohjaus, toiminta, tyyppivikoja, korjauksia, jne...
Älä laita tänne kysymyksiä virittämisestä, sillä niille on olemassa oma alueensa.
Autona omega b ja otsikon mukainen mylly.. Pakkasella ei meinaa käyntiin lähtee ja sit kun lähtee niin joskus valo palaa n 2min ja joskus taas sammuu vasta kun käytää auton sammuksissa.. Nokka-akselienasentotunnistin vaidettu vähän aikaa sitten. Entä lämmöt (humpailee koko ajan 90 kahta puolta) onko ihan normaalia...? Voisiko olla kannentiiviste palanu jostain vähän.. hävtiiää nestettä ja hiukan öljyä mutta eivät mene kuitenkaan sekaisin..
Mulla oli kyseisestä koneesta kansipnesteet ja öljyt sahvi palanu, niin siinäkään ei menny ekasi vaan nesteet pääsi pyttyyn ja lämmöt seilaili just tuollalailla 90 molemmin puolin. Sen huomasin vaan siitä että nestettä hävis koneesta ja pukkas aina risteyksissä ku joutu pysähtyyn niin mukavat valkoset pilvet.
paljo tuli korjaus maksamaan..? Ja mitähän kaikkee pitäis laittaa..? Entä tiedätkö voiko tulla jotain lisäremppaa jos ei täs ihan heti kerkee laittamaan ja ajaa vaan..?