Joo hei, sulla näkyy olevan B1-mallin Vectra (jos tuo signaturessa oleva auto on sinun) - tismalleen tuollaiseen lopputulokseen minäkin aion tähdätä.
Kerro lisää miten tuo on tehty? Maalaamossa/itse? Paljonko maksoi? Osat irroitettuina vai paikoillaan?
Näyttäisi, ettet ole maalauttanut noita puskureiden mustia alaosia korin väriin? Kannattaisiko nuo jättää mustiksi kulutuksen vuoksi?
<font size=-1>[ This Message was edited by: Scy on 2003-01-23 19:41 ]</font>
Vectra B1 muoviosien maalaus & lisävarustus?
Joo, CD-mallissa ajotietokonetta ei kuuleman mukaan ole. CD Sport -mallissa taas jo on?
Kuriositeettikysymyksenä: Mitkä ovat CD ja CD Sport -mallien eroavaisuudet? Jälkimmäisessä ajotietokone, madallusalusta ja aluvanteet?
Mitäs eroa on tavallisella Sport-mallilla CD Sport-malliin?
Ilmastointi ei liene vakiona missään noista - vai onko CDX:ssä? Vai onko ilmastointi aina lisävaruste (jos nyt puhutaan 96-99 vuosimalleista)?
Kuriositeettikysymyksenä: Mitkä ovat CD ja CD Sport -mallien eroavaisuudet? Jälkimmäisessä ajotietokone, madallusalusta ja aluvanteet?
Mitäs eroa on tavallisella Sport-mallilla CD Sport-malliin?
Ilmastointi ei liene vakiona missään noista - vai onko CDX:ssä? Vai onko ilmastointi aina lisävaruste (jos nyt puhutaan 96-99 vuosimalleista)?
Kvaak.fi - uusi kotimainen sarjakuvaportaali.
Jos meinaat tohon varusteluun alkaa niin hommaa se uudempi ajotietokoneen näyttö! itsellä '97 CDX ja näyttö on ihan "pirstaleina". uusi näyttö maksaa 2800,-vanhaa.(viime syksynä)
On 2003-01-23 11:53, jussi wrote:Eli vaikka Vectrassa tuollainen isohko näyttö onkin valmiina, ajotietokone kaipaa kuitenkin vieläkin isomman sellaisen (n. 400€), uuden pyyhkijänviiksen (n. 50€), sekä mahdollisesti sitten joitakin antureita (kuten esim. öljynmäärän tarkkailuun). Joissakin varustetasoissa kuuleman mukaan olisi noita antureita olemassa jo, mutta tämä on vaan arvailua... CD-mallissa (tai CD Sport) taitaa olla jo se ajotietokonekin mukana.On 2003-01-21 21:14, Scy wrote:
Mutta sitten piti kysyä noista muista varusteista - B-Vectrassahan on nimittäin näyttö valmiina - millainen homma ajotietokoneen lisääminen olisi autoon ja paljonko kustantaa? Riittääkö kun joku palikka lyödään jonnekin kiinni vai tarvitseeko lisätä antureita sun muita.
// jussi
_________________
<font size=-1>[ This Message was edited by: jussi on 2003-01-23 11:54 ]</font>


