analogisen kellon vaihto omegassa ajotietokoneeseen

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
omega88
'Agila'
Viestit: 9
Liittynyt: 23 Huhti 2006, 12:48

analogisen kellon vaihto omegassa ajotietokoneeseen

Viesti Kirjoittaja omega88 »

joo tosiaan tietääkö kukaan miten sen omegan alkuperäisen analogisen kellon tilalle saa vaihdettua ajotietokoneen kun irrotin sen kellon mutta ne piuhat ei menny suoraa kiinne siihen ajotietokoneeseen et pitäs olla jonkuu näkönen liitin siihen et mistäköhän semmosen liittimen löytäisin????????
Avatar
Wlooffy
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 135
Liittynyt: 04 Heinä 2005, 22:46
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Wlooffy »

Haulla löytyy kyllä topicceja aiheesta, mutta näin kiteytettynä siellä voi joko olla se liitin tai sitten ei, voi olla kuulemma aika kaukanakin mittariston takana tms. Tai sitten sitä ei ole. Kuulemma kaikissa GLS malleissa se pitäisi olla ja joissakin GL malleissa se voi olla. Jos sitä liitintä ei ole niin pitää asennuttaa? GLS:n koko johtosarja.
Omega A -90 20SE, EX. Astra F -92
Appura
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1163
Liittynyt: 24 Huhti 2004, 03:00
Paikkakunta: Ulvila

Viesti Kirjoittaja Appura »

Ei sitä ny koko johtosarjaa tarvi uusia.. Ostaa käytettynä liitin jossa on pihat kiinni(n.10-20cm), helppo vetää piuhat ton jälkeen loppuun. Kannattaa käyttää tota search nappulaa.. Ite oon tänne johtojärjestyksenki laittanu ja muutenki asiasta juteltu melko paljon..
Niin auto oli Vectra A mutta ei vissii hirveitä eroja Omega A:han
Projektina on kolaroitu Vectra A GT vm94 (C20XE)
Kuva
Vastaa Viestiin