Tekniikka-aiheinen keskustelu moottoriin liittyvistä asioista.
Moottorinohjaus, toiminta, tyyppivikoja, korjauksia, jne...
Älä laita tänne kysymyksiä virittämisestä, sillä niille on olemassa oma alueensa.
Nopea haku searchilla ei tuottanut tulosta, kun ainakaan Topbuzzin sivuilta ei tuon ikäisen Omegan vikakoodeja löytynyt (Oli vain 97-malliin asti, lieneekö kuitenkin samat??). olisko jollain "jemmassa" linkkiä sivuille mistä tuohon vikakoodit/lukuohjeet löytäisi kun tuo porukoiden auto on häiriövaloa jo aikansa palanut?
Uhtua kirjoitti:Nopea haku searchilla ei tuottanut tulosta, kun ainakaan Topbuzzin sivuilta ei tuon ikäisen Omegan vikakoodeja löytynyt (Oli vain 97-malliin asti, lieneekö kuitenkin samat??). olisko jollain "jemmassa" linkkiä sivuille mistä tuohon vikakoodit/lukuohjeet löytäisi kun tuo porukoiden auto on häiriövaloa jo aikansa palanut?
Ellen väärin muista niin ton ikäsessä on semmonen boxi jota ei pysty ite lukemaan. Viisammaat korjatkoon jos puhuin paskaa.
Toi on facelift eli B2, ja kyllä se koodit antoi vilkkuvaloilla, vika johtuu jostain ilmastointilaitteen piiristä. Kuitenkin kylmäkone toimii. Aika mystinen juttu. Tarvii tutkia. Voi olla että se on sitten 2.6-koneinen jonka koodeja ei pysty lukemaan.