Nii että koriliimaa on vailla. Eikö mee oikein maaliin?
En oikein tiiä misäpäin teillä myyän koriliimoja mutta varmaan jossain autotarvikeliikkeissä, rautakaupoissa, työkaluliikkeissa...onhan noita vaihtoehtoja.
Pistetään samaan topiciin, onko joku ostanu tampereelta kunnon koriliimaa? Ei mitään motonetin "koriliimaa" vaan oikein kunnollista joka kans liimaa ja myös kestää.
Lallevihtinen kirjoitti: Ei mitään motonetin "koriliimaa" vaan oikein kunnollista joka kans liimaa ja myös kestää.
Öö,mikä on "motonetin" koriliimaa?
Samaa paskaa myyvät,kuin kaikki muutkin tarvikeputkat.
Motonetistä löytyy jopa 2-komponentti peltiliimaa jos hifistelemään haluaa ruveta...
Kaverilta olen ostamassa jotain koriliimaa tuubin. Maksaa 30€ tuubi. Hän on ite ostanut sen autoliikkeestä jossa on töissä(mekaanikkona). Sano, että tulee ihan kivikovaksi kuivatessaan.
eipä ole. korikitti on tarkoitettu saumojen tiivistykseen, kun taas koriliima peltien toisiinsa liimauksen. voihan koriliimalla tietty muitakin kun pellin kappaleita toisiinsa liittää mm. pelti- lasikuitu.
Ascona B 2.0(T) -79
Ascona B 2.0 -80
Astra Caravan 1.8i automatic -92