Huom! Tämä märkä ei tule kengistä!
E kadett kuskin jalkatila märkänä..
E kadett kuskin jalkatila märkänä..
Mistähän vois tulla vesi? tupaan.. Kuskin lattiamatto vettyy tuosta polkimien alta.. Tuntuu pahenevan sadekelillä. Vesi ei vuoda kyllä kennosta (juuri vaihdettu, eikä nesteet katoa).. Eikä kyllä mielestäni tule sieltä reijistä, mistä kennon putket menevät. Pohjakin on siitäkin kohtaa ehjä. Mistähän tuo voisi tulla..?
Huom! Tämä märkä ei tule kengistä!
Huom! Tämä märkä ei tule kengistä!
-
keltanokka
- 'Diplomat'

- Viestit: 3973
- Liittynyt: 12 Touko 2003, 03:00
Ja näihin aukkoihin pääsee käsiksi kun avaa konepellin..? Pitääpä tarkistaa.. Ei ensimmäisenä jaksais alkaa ottaa auki noita verhoiluja ja lattiamattoja..keltanokka kirjoitti:Siel on molemmin puolin etulokasuojia sellaiset vedenpoistoaukot, pitäis nähdä ne kadetissa ihan niin kuin astrassa eli konepellin saranoiden kiinnityskohtien lähellä. jos nämä olis tukossa? Ihan vain veikkaus..
-
keltanokka
- 'Diplomat'

- Viestit: 3973
- Liittynyt: 12 Touko 2003, 03:00
- caravan16v
- 'Senator'

- Viestit: 444
- Liittynyt: 19 Maalis 2005, 15:07
- Paikkakunta: jkl
otappas lattia matto irti ja kurkkaa sen alle.omassa kadetissa ruoste oli syönyt pellin rikki ja vesi pääsi sisään.siinä on semmoinen välipohjan tyylinen paikka mihin vesi pääsee vaihde vivuston tunnelista sisään ja jää sinne.ajan myötä se syö pohjan rikki.kone huoneen puolelta näkee sen vivuston paikan mistä vesi menee sisään.tää on mun kokemus asiasta!!!
Joo tänään otan matot auki..caravan16v kirjoitti:otappas lattia matto irti ja kurkkaa sen alle.omassa kadetissa ruoste oli syönyt pellin rikki ja vesi pääsi sisään.siinä on semmoinen välipohjan tyylinen paikka mihin vesi pääsee vaihde vivuston tunnelista sisään ja jää sinne.ajan myötä se syö pohjan rikki.kone huoneen puolelta näkee sen vivuston paikan mistä vesi menee sisään.tää on mun kokemus asiasta!!!
Pystyykös tuota vivuston kautta tulevaa vedentuloa sitten mitenkään estää?
Dodiih.. Enpä usko että vesi on päässyt sen vivuston kautta.. Se suojakumi oli paikoillaan.
Tosin pohjasta kyllä löytyi reikä.
Aika erikoisesta paikkaa kylläkin. Aivan jalkatilan vasemmasta reunasta, jossa lattia alkaa nousta. Alakautta ois ollu tuota kyllä mahdoton havaita. Erikoisesti oli ruostunut aivan pieneltä alueelta ja jälki oli niinkun ois puukolla lyöty pellistä läpi. Eiköhän se vesi siis ole tuolta tullut.. Noh, kuntoon tuli ku anto vähän peltiä/hitsiä/massaa. 
Tosin pohjasta kyllä löytyi reikä.
