Saako asuntolanvalvoja tutkia reput/laukut/kaapit? Eikös vain poliisilla ole oikeus tutkia laukkuja jne, koska opiskelija asuu siinä huoneessa missä kaappi on, niin periaatteessahan siihen pitäis vaatia kotietsintälupa että ne saa tutkia?
Veikkaisin että toimii samalla tavalla kuin tuo parkkisakko juttukin. Erikoisluvalla kiinteistön omistaja voi anoa poliisilta lupaa omalla kiintestöllään parkkisakottamiseen, esim. kauppakeskuksen parkkihalli, jolloin kauppakeskuksen henkilökunnalla on oikeus kirjoittaa parkkisakko, sillä parkkipirkko ei mielestäni saa antaa sakko yksityisalueella. Asiaan, talkkari voi kait anoa lupaa tutkia kaappeja, jos on syytä epäillä, että siellä asuvilla on tapana piilotella jotain salaista
"Tykkään dokaa Visalla ja liikkuu iteäni isompien naisten kanssa."
taasen tv maksunvalvojaa (vai mikä lieneekään) ei tarvii laskea sisälle jos ei ole poliisi mukana.
tuokin asia on varmaan painettu pienellä präntillä vuokrasopimukseen tms.
Vectra OPC vagon, Astra j ctdi paku, Astra h GTC, Vectra c sedan.
JS34 kirjoitti:Mitä syntyy jos piru ja enkeli tekevät lapsia...?
...vai meneekö se niin että "hyvä voittaa aina", jolloin lapsista tulisi enkeleitä?
Katso peiliin ja tiedät mitä siitä tulee.
Omista lapsista kyl jo näkee et minkä näkösiä niistä tulee...
...toi myt vaan tuli mieleen siitä, mikäs se nyt on se uus (Valion) kevytlevite mainos telkkarissa missä se enkeli ja piru "väittelee" keskenään siitä uudesta kevyt levitteestä.