Lampunpesureiden poisto
Lampunpesureiden poisto
Eli olisi tarkoitus poistaa lampunpesurit uuden puskurin myötä ja ne täytyisi saada toimimattomaksi ettei ne turhaan ruiski siellä. Pitäisikö ne siis tulpata vai onko B Vectrassa tälle erillistä sulaketta jonka poistamalla pesurin saa pois käytöstä.
Volvo V70 2.4T
Volvo 850 T5(r)-94
Volvo 850 T5(r)-94
Re: Lampunpesureiden poisto
B Vectrassa on oma moottori niille lampunpesimille, omaan vaihdoin puskurin niin tuli nykästyä se irti.T.K kirjoitti:Eli olisi tarkoitus poistaa lampunpesurit uuden puskurin myötä ja ne täytyisi saada toimimattomaksi ettei ne turhaan ruiski siellä. Pitäisikö ne siis tulpata vai onko B Vectrassa tälle erillistä sulaketta jonka poistamalla pesurin saa pois käytöstä.
Ja sulake on tietysti kans oma, senkin nappasin irti.
MB W201 190D OM605 powered with Holset
-
Riisikippo
- Minut on bannattu!
- Viestit: 5386
- Liittynyt: 12 Tammi 2005, 02:00
osaatko sanoo minkä numeron takana on ton lampunpesuripumpun sulake? vois muijaltakin nykästä sen irti..TeBa kirjoitti:No se on siellä kuskin etukulmassa, löytyy kyllä helposti ja on esillä.T.K kirjoitti:Ilmeisesti se moottori löytyy letkuja seuraamalla. Täytyypäs siis perehtyä asiaan, Kiitos tiedoista
Muistelen samaa.getoon kirjoitti:B-vectrassa muistaakseni sulake nummero 9.
Taitaa olla sama sulakepaikka, eli nro.9 irti.z0nss0n kirjoitti:mites helpoiten sais noi helvetin konepellin sotkijat G Astrasta pois käytöstä..
Siitä sulakerasian peitelevystä ne näkee.
MB W201 190D OM605 powered with Holset
nro 9 pois.z0nss0n kirjoitti:mites helpoiten sais noi helvetin konepellin sotkijat G Astrasta pois käytöstä..
http://www.opelclubfinland.fi/forum/vie ... alopesurit


