Mulla on myös kuskinpuoli jumissa. Umpioita vaihtaessa huomasin tuon vasta (kun umpioissa oli muutama desi vettä ja polttimotkin aivan suolesta niin ei sitä ennen huomannut), yritin vähän epätoivoisesti herätellä sitä (sunnuntaipäivä ja samana iltana 200km ajo edessä) ja pakkohan se oli loppujen lopuksi halkaista rautasahalla ja sieltä sitten nastoista ajaa rajojen sisälle se tappi.
No, ostin uuden motonetistä (olisko maksanut jotain 59,- valeon umpioon), mutten ole vielä "kerinnyt" vaihtamaan sitä. Valoja pitää linjassa se vanha hylsy. Kuskin puolta ei ikävä kyllä pysty vaihtamaan ilman puskurin irroitusta (en silti muista pystyykö pelkääjän puoltakaan) .
Eli irroittaa täytyy maski, kuskinpuolen sisälokari (jonka takaa löytyy puskurin kannakkeen kiinnitysruuvi) ja sitten puskurin kaikki näkyvät kiinnikkeet. Luulisi että puskuria saa senverran väännettyä pelkääjänpuolen kannaketta irroittamatta että saa ajovalon kiinnikkeen ruuvattua auki.
Ei mikään paha homma ole, mutta mieluummin sitä makailee sohvalla ja katsoo lätkää
