Eli mistä löytyis alustasarjoja c-mallin conaan? yritin autovaruste.netistä kattoa mutta sieltä ei löytyny.
Jos jollain tietoa niin olisin kiitollinen tiedoista.
Mistä alustasarja C-mallin asconaan?
-
havericky
- 'Diplomat'

- Viestit: 3852
- Liittynyt: 31 Tammi 2002, 02:00
- Paikkakunta: Janakkala - Turenki
- Viesti:
Äkkiä mietittynä Spaxilta ( http://www.rallyracefin.fi ) ja Weiteciltä (esim. http://www.prostreet.fi/ ja www.usparts.fi) ainakin löytyy C-Ascoon alustasarjaa. JOM GT Cuplinea taisi tuohon myös saada ( www.completos.fi ).
Pelkkiä madallusjousia löytyy em. lisäksi esim. H&R:ltä ja Eibachilta. Iskareita Konilta, Bilsteiniltä jne.
Korkeussäädettäviä sarjoja sai joskus jostain. Minkälainen sarja sulla on hakusessa? Minkä verran madallusta pitää olla?
Pelkkiä madallusjousia löytyy em. lisäksi esim. H&R:ltä ja Eibachilta. Iskareita Konilta, Bilsteiniltä jne.
Korkeussäädettäviä sarjoja sai joskus jostain. Minkälainen sarja sulla on hakusessa? Minkä verran madallusta pitää olla?
No ei oikeastaan muuta vaatimusta ku että pitäis olla -60mm...nyt ollu pelkät jouset -60mm ja orkkis iskarit edellisen omistajan jäljiltä niin alkaa kyyti oleen melko laivamainen ja yks jousi poikki niin ajattelin sit samalla laittaa uudet tolpat joka nurkkaan,mutta pitää katsoa noilta sivuilta mitä laitoit,kiitoksia tiedosta.
Joo ei voi ymmärtää miksei oo laitettu samalla kunnon iskareita..tai kyllä varmasti riittäis joku 45mm tai 40mm alusta ku suunnitellu isompia vanteita alle,nyt 16tuuman melko korkeilla kumeilla ja ne mahtuu pyöriin alla hyvin...mutta 18" ei välttämättä pyöri enään jos 60mm alusta?
näyttää tosin olevan aika hinnoissa nuo alustat mitä katoin noilta sivuilta.. 
