eli oli ollut piuhassa n.2h ja sisätilanlämmitin päällä. pakkasta aamulla 30 astetta. Tähän asti käynnistynyt aamuisin ongelmitta. nyt ei edes lupaa mitään...onkohan akku finito? edellispäivänä olin viimeksi ajellut astralla n50km.
onko hyötyä jos ottaa kovina pakkasöinä akun sisälle lataukseen?
mitä varten muuten akussa se pieni pyöreä läpinäkyvä reikä?
astra g ei käynnisty
-
marsalkka
- 'Kadett'

- Viestit: 48
- Liittynyt: 26 Heinä 2005, 12:56
- Paikkakunta: Lahti
-
ascona_c
- OCF Member 2020
- Viestit: 9630
- Liittynyt: 05 Helmi 2004, 02:00
Re: astra g ei käynnisty
Akun varauksen tarkistusreikä. Kun katsot reikään, niin siellä pitäisi näkyä jokin noista väreistä, joka ilmaisee akun tilan:marsalkka kirjoitti: mitä varten muuten akussa se pieni pyöreä läpinäkyvä reikä?
Vihreä: Akku 100% varauksessa.
Musta: Akku 50% varauksessa.
Valkoinen: Akku tyhjä.
-
Mha
- 'Senator'

- Viestit: 314
- Liittynyt: 25 Marras 2003, 02:00
-
nuhapumppu
- 'Diplomat'

- Viestit: 2802
- Liittynyt: 25 Huhti 2005, 19:19
- Paikkakunta: asdfadfsdasfafdsd
Re: astra g ei käynnisty
Noikin taitaa olla akkukohtasia. Zapissa vihreä = ok, musta = tyhjä, valkonen = vie huoltoon tjspascona_c kirjoitti:Akun varauksen tarkistusreikä. Kun katsot reikään, niin siellä pitäisi näkyä jokin noista väreistä, joka ilmaisee akun tilan:marsalkka kirjoitti: mitä varten muuten akussa se pieni pyöreä läpinäkyvä reikä?
Vihreä: Akku 100% varauksessa.
Musta: Akku 50% varauksessa.
Valkoinen: Akku tyhjä.