Calibran ja A Vectran takapuskurin poikkeamat?

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
Avatar
Keino
'Senator'
'Senator'
Viestit: 614
Liittynyt: 26 Tammi 2006, 16:44
Paikkakunta: Lahti
Viesti:

Calibran ja A Vectran takapuskurin poikkeamat?

Viesti Kirjoittaja Keino »

Paljonkos nuo poikkeaa toisistaan? Kattelin vaan kun Calibraan olisi saatavilla hienompia puskimen jatkeita niin saiskohan noita kuinka kovalla vaivalla istumaan A Vectraan...
Kuva
Avatar
ata
OCF Yhteyshenkilö
OCF Yhteyshenkilö
Viestit: 15937
Liittynyt: 30 Tammi 2002, 02:00
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja ata »

Samalla vaivalla varmaan sovittaa ihan mihin vain autoon tarkoitetun jatkeen... ei kai noissa juuri mitään muuta yhteistä ole kuin ehkä leveys?
Opel Calibra 2.0 16V Turbo 4x4 C20LET '92 - Pontiac GTO 5.7 V8 LS1 '04 (Holden) - Pontiac Tempest 2d HT Coupe V8 5.8 '70
Avatar
Keino
'Senator'
'Senator'
Viestit: 614
Liittynyt: 26 Tammi 2006, 16:44
Paikkakunta: Lahti
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Keino »

ata kirjoitti:Samalla vaivalla varmaan sovittaa ihan mihin vain autoon tarkoitetun jatkeen... ei kai noissa juuri mitään muuta yhteistä ole kuin ehkä leveys?
Sitä vähän pelkäsinkin... Riegerillä olisi vain omaan tarkoitukseeni sopiva jatke, mutta äkkiseltään googlettamalla ei taida olla kuin Calibraan ko. mallia.

Kuva

Tuo on siis yli 80mm putkille tarkoitettu. Nykyinen jatke kun tuppaa olemaan vähän ahdas noiden putken päiden kohdalta, joten väljempää tarvitsisi. Yhtenä vaihtoehtona on hankkia sitten kokonaan uusi takapuskuri mallia "thyyning" johon voi laittaa vaikka Felix suolakurkkupurkin pörisemään :) NOT!

EDIT: Lummalla olisi kyllä vastaavanlainen ja tilaakin näyttäisi olevan. Hinta on vaan aika suolainen pelkästä jatkeesta -> 179€

Kuva
Kuva
Avatar
poina
'Senator'
'Senator'
Viestit: 424
Liittynyt: 01 Syys 2006, 19:25
Paikkakunta: hämeenlinna

Viesti Kirjoittaja poina »

Vastaa Viestiin