Parkkivalot pimeänä ja näin ollen siis tiedustelen minkä sulakkeen alta löytyy kytkös parkkivaloille? Käyttöohje ei kertonut minkä sulakkeen alta se löytyisi.
Ja kyllä tiedän että voisin käydä läpi jokaisen sulakkeen niin tietäisin mikä on palanut...
Joo, kaikki sulakkeet käyty läpi eikä yhtään palanutta löytynyt. Mikään muu sähkölaite ei autossa ole osoittanut merkkiä siitä että jokin sulake olisi kärtsännyt. Nyt siis jatketaan ihmettelyä eli hyviä arvauksia otetaan vastaan. Kokeilin yhdellä ehjällä polttimolla molempia kantoja muttei kumpikaan ottanut tulta alleen.
Takavalojen onjainboksi kärähtänyt ???
Omassa -06 Vecussa on tämänhetkisen tiedon mukaan tuo boksi paskana. Vika ilmenee siten, että oikea parkki/jarruvalo ei toimi. Kannat ja polttimot on testattu. Vien tänään autoni Metron sähkärille, joka toivonmukaan pystyy vian varmentamaan ja saadaan uus boxi tilattua.
Hinta on suolainen... ~700 ekua + vaihtotyö