Gsi kadetin digimittaristo näyttää nopeutta väärin.
Gsi kadetin digimittaristo näyttää nopeutta väärin.
Eli pari kertaa mittaristo irrotettu ja hyvin on pelannu ennen kun nyt rupes yks kaks kolme temppuilemaan. ajan noin 80 km/h niin mittari näyttää jotain tossa 230 km/h korvilla... eli vaikka ajaa ykkösen tyhjäkäynnillä niin mittaristo näyttää tollasen 50-60 km/h... mistäs tämmönen. Mistä toi mittaristo ees nopeutensa ottaa.
ottaa signaalinsa vaihdelaatikossa olevasta anturista joten tod.näk anturi paskana tai jossain johdoissa häikkää... tosin itselle kävi kerran niinkin että oli itse mittaristo paskana!
--One should always live a life like a dog.... If you cant eat it or play with it... Piss on it and walk away....--
Vectra B 2.6 V6 Sport -2001
Saab 9-3 2.0T -99
Vectra B 2.6 V6 Sport -2001
Saab 9-3 2.0T -99
-
jontikka142
- 'Kadett'

- Viestit: 24
- Liittynyt: 03 Heinä 2007, 05:55
- Paikkakunta: vammala
Re: Gsi kadetin digimittaristo näyttää nopeutta väärin.
kokeiles vaihtaa se pieni punainen katkaisija toiseen asentoon, se on siel mittarin takana. Jos ei auta ni kait se on sit anturi, mutta halvempi kokeilla ensin katkaisijaa.
