Astra 1.6 16 v farkku 1994/95 (uudempi malli).
Kolaroitu aivan uutena --> lunastus --> siisti korjaus --> ei onkelmia sen suhteen.
Mittarissa 280 tkm, syö öljyä.
Alla vuoden vanhat iskarit (monroe reflex), uusi syyläri, bensatankki, laturi yms. pikkuosaa. Venttiilinvarren kumit vaihdettu just merkkiliikkeessä. Hinhalla ajettu 20 tkm.
Sisältä erittäin siisti, keskuslukko, koiraverkko, cd-soitin, korin väriset puskurit, ruosteeton peli.
Tehot tallella (kulkee 175 gps:n mukaan, kiihtyy hyvin).
Kertokaa mikä tuommoisen arvo on, siis millä hinnalla sen voi myydä ja kannattaako korjauttaa vai myydä tuollaisena? Auto on muuten ihan hyvä peli, mutta jää tarpeettomaksi. Nähtävästi öljy karkaa öljyrenkaiden kautta, joten kone pitäisi käyttää auki.
Minkä arvoinen tämmöinen lotja on?
-
caravaanari3,0
- 'Admiral'

- Viestit: 226
- Liittynyt: 04 Elo 2004, 03:00
Veikkaisin 3000-3500 eur. Paljon tietty ostajastakin kiinni, jotkut kammoksuvat kolariautoja ylikaiken. Mielestäni se ei tuon ikäisessä autossa vaikuta enää mitään, vallankin jos on jo melkein uutena kolhastu ja hyvin korjattu kuten sanoit. Öljyn kulutukseen taas vaikuttaa öljyn laatukin, voi jollain huippuöljyllä tippua huomattavastikin, ja huonoo öljyä viedä enemmän. Pölläyttääkö?
Ville
Ville