Astra G, keskikonsolin taustavalaistus ?

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
Rekord_70
'Agila'
Viestit: 6
Liittynyt: 05 Elo 2005, 21:48
Paikkakunta: Helsinki

Astra G, keskikonsolin taustavalaistus ?

Viesti Kirjoittaja Rekord_70 »

Onko kellään kokemuksia miten saa korjattua pimeän alueen radion alapuolella? Tarkoittaa siis puhaltimen nopeuden, lämpötilan ja suunnan valintakytkimiä + niiden alla olevat ilmastoinnin ja takalasin lämmittimen katkaisijat.
Hanikat on piilotettuna niin ison panelin taakse että tuntuisi luontevalta että niihin pääsee käsiksi purkamatta koko sisustusta.
Avatar
Kunja
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 165
Liittynyt: 18 Helmi 2005, 02:00
Paikkakunta: Petolahti

Viesti Kirjoittaja Kunja »

Radio irti ja se radion kiinnitys osa Metallinen, jos siis oma soitin, siellä on 2 ruuvia, ja alhaalla tuhkiksen yläpuolella on 2 ruuvia, en muista jos sun pitää ottaa ne kaikki ruuvit pois ja tuhkis ja se pieni muovi osa tupakinsytyt. ympärillä. sit pitäis lähtee irt,i sen näytön takana on jotkut klipsut jotka irtoo ku käyttää vähän voimaa, sitt vaan polttimoiden vaihtoon, niin se läpöhörveli on kiinni metalli klipsuilla et irrota ne eka ylhäällä ja alhaalla 2 paria. en hyvä oo hyvä kirjottamaan ohjeita, mutta suurin piirtein noin se menee.
Vastaa Viestiin