a-omegan repsikan puoli kastuu aaina??? mistä vesi tulee???

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
fafa65
OCF Member 2017
Viestit: 451
Liittynyt: 03 Syys 2005, 22:18
Paikkakunta: sipoo

a-omegan repsikan puoli kastuu aaina??? mistä vesi tulee???

Viesti Kirjoittaja fafa65 »

:-? elikkäs repsikan puolen lattia aina märkänä!!!! mistä ihmeestä se vesi tulee sinne? hämärästi muistan,että joku vedenpoistoaukko on tukkeutunut!!?? keskusteluaja asiasta.. kertokaa viisaammat? t.mika
Kaikki tulee kuntoon..viimeistään siinä vaiheessa,kun on tullut maksamaan tarpeeksi...
jarksi
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 3463
Liittynyt: 12 Maalis 2004, 02:00
Paikkakunta: Jyväskylä
Viesti:

Viesti Kirjoittaja jarksi »

Ensimmäisenä tulis mieleen lämppärin kenno. Se on monessa tupannut vuotamaan.

..Joskin myös ruostereikä jossain päin jalkatilaa on mahdollinen..
Rouheaa, jämerää, talonpoikais- ja viikinkityyppistä huonekalua ynnä muuta puusepäntuotetta:

www.puustikki.fi
fafa65
OCF Member 2017
Viestit: 451
Liittynyt: 03 Syys 2005, 22:18
Paikkakunta: sipoo

a-omegan jalkatila märkänä..

Viesti Kirjoittaja fafa65 »

:o ok kiitoksia...tarkistan nuo nyt ensinmäiseksi...
Kaikki tulee kuntoon..viimeistään siinä vaiheessa,kun on tullut maksamaan tarpeeksi...
Avatar
Jarnok
'Senator'
'Senator'
Viestit: 546
Liittynyt: 17 Loka 2004, 03:00
Paikkakunta: Lahti

Re: a-omegan jalkatila märkänä..

Viesti Kirjoittaja Jarnok »

jos on jäähdystysnestettä niin vois tulla myös konetilasta koska ne letkut tulee tulipellistä läpi silleen hölmösti että valuu suoraan matkustajan jalkatilaan.
Jos on sadevettä niin hyvä reiän paikka on siinä oikealla etureunassa.. siinä johon pyörä kaiken kuran heittää.. kokeiles naputella siitä...
JarB
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 143
Liittynyt: 14 Marras 2003, 02:00
Paikkakunta: Finland

Re: a-omegan repsikan puoli kastuu aaina??? mistä vesi tulee

Viesti Kirjoittaja JarB »

fafa65 kirjoitti::-? elikkäs repsikan puolen lattia aina märkänä!!!! mistä ihmeestä se vesi tulee sinne? hämärästi muistan,että joku vedenpoistoaukko on tukkeutunut!!?? keskusteluaja asiasta.. kertokaa viisaammat? t.mika
joo..siellä on se vedenpoisto aukko...mites se nyt selittäs..keskellä tulipeltiä tuulilasin alla ku otat sen muovisuojan pois siitä pyyhkimie alta.. ja jos se on tukossa sadevesi valuu vänkärin lattialle :roll: :roll:

tai sitte se on kenno...tai letku..
**ex Vectra c20xe**
Avatar
AMP
'Senator'
'Senator'
Viestit: 963
Liittynyt: 17 Maalis 2005, 22:08
Paikkakunta: Savo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja AMP »

Voihan ne tuulilasin edessä olevan kaukalon laidoilla olevat vedenpoistoreiät tietysti tukossakin olla, niissä pitäs olla semmonen muoviritilä mikä estää isompien kökköjen pääsyn sinne palkin sisälle, mutta tukkoon ne silti joskus menee.

Yleisempi vaihtoehto taitaa olla että ne vedenpoistoreiät on semmosta mallia että vesi valuu suoraan sisälle :o tai sitten etutolppien takana olevien johtosarjan läpivientien alla olevasta saumasta.

Puutarha letkua vaan kouraan ja vettä laskemaan reilusti tuulilasille, sit kattoo missä se puro on sisälle :D edellyttäen että se vuotanut vesi ei ollut nyt sitä jäähdytinnestettä.
Omega A, Passat 3C5 1.9TDI, Corolla KE70, Sitikka C2, 307SW 1.6hdi
Vastaa Viestiin