Olisiko joku tehnyt nyky-lainsäädännöllä 1.2i B Corsaan moottorinvaihtoa isompaan? Vaikka tuo onkin ecotec (vähäpäästöinen), niin eikö siihen voi vaihtaa saman mallisarjan isomman vähäpäästöisen moottorin? Mikä moottori olisi käytännössä mahdollista? Ja mitä osia tuossa täytyy vaihtaa mukana? Entä prosentit? Kanta-autokatsastus taitaa olla itsestään selvyys.
Jos joku on tällaisen muutoksen tehnyt, niin kuulen mielelläni projektin vaiheista ja onnistumisesta! Ja jos on jotain nettisivuja aiheesta, niin pistäkäähän linkkiä, kiitos!
Ai niin, jos joku on erehtynyt virittelemään 1.2i moottoria, niin kertokaapa minkälaisia tuloksia olette saaneet? VBirityspotentialaia tuossa täytyy olla, sillä 45hv on aikas vähän 1.2 moottorista...mikä siellä noin kovasti ahistaa?
PS Mihin vanhat viestit ovat kadonneet kun haulla ei löydy kovinkaan vanhoja viestejä? Tätä aihetta on varmasti käsitelty joskus aiemminkin?



