12" subbari ja vahvistin erkkasarjalla & subille

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
masticore
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 48
Liittynyt: 28 Marras 2005, 18:04

12" subbari ja vahvistin erkkasarjalla & subille

Viesti Kirjoittaja masticore »

Elikkäs tuommonen setti olisi hakusessa. Onko näin, että 4-kanavainen vahvistin pitäisi riittää tuommoselle setille? Erkkasarja mille tuo vahvistin olisi tulossa on hertzin esk165. Auto olisi vectra a (hb), ja budjetti olisi subille 150€~ ja vahvistimelle 200-250€~.

Sitten vielä kumpi olisi parempi vaihtoehto, peerlessin r12 vai hertzin es300? Hinnassa noilla ei näytä olevan kun parin kympin ero mutta onko toinen sitten selkeästi parempi.. Saa toki ehdottaa muitakin samaan hintaluokkaan sijoittuvia subeja :)
sarka
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 245
Liittynyt: 18 Loka 2005, 07:46
Paikkakunta: Ylivieska

Viesti Kirjoittaja sarka »

SPL Dynamics 2604 tai Xetec Vector 200.4 vois olla hyviä vaffeja. Vois olla fiksumpi tuo SPL.

Jos aiot pistää järeän subbarin niin kandeis varmaan ostaa joku tehokas stereo/monovahvistin sille itselleen, ja erkkasarjalle/-sarjoille omansa.
Minun mielestäni siis :)

Itselläni on tuo Xetec V-200.4 ja soittaa ihan hyvin 12" halpis-subia (n. 150WRMS) ja 6,5" erkkasarjaa (n. 75WRMS)

"Ostat aimo kasan MegaKixei ja kytkäiset ne sarjaan ni kyllä lähtee!!"

-(z)-
Vastaa Viestiin