x20xev Kipinä kadoksissa ! edelleen !!

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
haba75
'Agila'
Viestit: 3
Liittynyt: 14 Elo 2012, 19:45

x20xev Kipinä kadoksissa ! edelleen !!

Viesti Kirjoittaja haba75 »

Kerkes tossa perehtyy taas ! .... elikkäs vaihdoin uuden kampiakselin asentotunnistimen .... mut mut , ei autanu. Mitä neuvoks , oisko puola pamahtanu vai ajonesto päällä.... Oli nimittäin kaiik piuhat yhessä siitä asentotunnistimesta 15 cm matkalta ku oli murentunu kuoret pois ja edelleen se hihna oli menny ajossa poikki . Nimittäin puolan liittimen yhteen piuhaan tulee se jatkuva 12v , yhteen tulee startatessa virta mut yks piuha ei sano mitään ja vika valo vilkkuu tasasesti virrat päällä . :x
Avatar
sepse
OCF Member 2023
OCF Member 2023
Viestit: 3379
Liittynyt: 12 Helmi 2007, 21:42
Paikkakunta: Harjavalta / Brushpower

Re: x20xev Kipinä kadoksissa ! edelleen !!

Viesti Kirjoittaja sepse »

Jostain syystä kax vikaa samaan aikaan se tunnistin jonka vaihdoit varmaankin ok mutta miksi se ajon esto lähti päälle se vikavalo vilkuttaa sillon / siruko avaimessa vai infrakaukosäädöllä .
Seppo
Hylättyjen Omega B1/B2 mallien turvakoti / Laitetaanpa nimeksi Omega Ranch , Ostetaan HALVALLA tai otetaan talteen B1 ja B2 omega romutusuhan alaista osaa tapauskohtaisesti . Aihioiden määrä TJ 17 Omegaa -yleensä V6 :roll:
Vastaa Viestiin