Vectran valot

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
Avatar
nollapeli
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 33
Liittynyt: 24 Huhti 2005, 15:28
Paikkakunta: Turenki

Vectran valot

Viesti Kirjoittaja nollapeli »

Onko kellään vastaavaa ongelmaa, että b-vectran pitkien polttimoa ei saa kohdalleen, ei sitten millään. Sitä on revitty, kirottu ja vaikka mitä, toinen näyttää ylös vasemmalle ja toinen eteen alas, lähivalot säädetty
pöntön avulla kohdalleen. Ilmeisesti pitkillä ei omaa säätöä?
Ei mitenkän ajankohtaista, mutta suomen kesä on lyhyt, ja syksy tulee nopeemmin kun arvaakaan :wink:
rgs1
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 2387
Liittynyt: 08 Syys 2002, 03:00
Paikkakunta: Siilinjärvi

Viesti Kirjoittaja rgs1 »

Tämä tunnustus ei ehkä auta, mutta kohtuutonta vastustusta on koettu muistaakseni erityisesti kuskinpuolen lähivalon kanssa :oops: Lopputulos on ollut juuri tuo eteen alas. En ole vieläkään oppinut ymmärtämään H7:n lukitushärvelin mekaniiikkaa ja saan polttimon lukittua väärään asentoon :o Kiroilun jälkeen sitten korjaan paikalleen. Näissä B2:n kirkkaissa umpioissa muuten näkee lasin läpi polttimon asennon.
ascona_c
OCF Member 2020
Viestit: 9609
Liittynyt: 05 Helmi 2004, 02:00

Viesti Kirjoittaja ascona_c »

Itse en ole edes viitsinyt polttimoiden kanssa alkaa tappelemaan, vaan aina polttimon kärvähtäessä irroitan koko umpion ja vien sen valoisalle pöydälle! :D
Tuleepahan takuulla polttimot kohdalleen, ja muille vinkiksi, B1 -vectran umpion irroitus on sitten lapsellisen helppoa.
Avatar
Zami
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 133
Liittynyt: 28 Elo 2004, 03:00
Paikkakunta: Nummela

Viesti Kirjoittaja Zami »

opelin polttimoiden vaihtohan onnistuu vaikka kädet sidottuina...kokeilkaas chrysleriin vaihtaa ku joutuupi ottaa puskurin melkein irti :D (ne on syvältä!)
Calibra vm-91 c20ne
jaa243
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 153
Liittynyt: 18 Tammi 2005, 02:00

Viesti Kirjoittaja jaa243 »

näkeehän tuon polttimon asennon b1:ssäkin umpion lasinläpi, mutta voin vaikka vannoo et nytkin polttimot on oikeassa asennossaan mutta valot näyttää silti päin h.......ä!!!!!
deore
'Senator'
'Senator'
Viestit: 324
Liittynyt: 01 Joulu 2003, 02:00

Viesti Kirjoittaja deore »

Voihan sen umpionkin irrottaa, mutta sitten valot tarvitsee takuuvarmasti suuntausta.
all love is unrequited
ekto
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 3028
Liittynyt: 03 Elo 2004, 03:00
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja ekto »

Siis ite teen silleen, että lainaan tyttöystävän meikkauspeiliä (sellainen pieni) ja sillä tiirailen samalla kun asettelen sitä polttimoa. Menee todella helposti. Ja jos pimeessä joudut vaihtamaan, niin nykäset parkin pois sieltä kolosta ja pistät ne päälle. Todella helppo homma...

Edit. Kuskin puolella siinä akussa on kiinni sellainen musta kotelo joka on pahasti tiellä. Se lähtee nostamalla pois.
Vastaa Viestiin