Tämän jälkeen on uusittu pensansuodatin (siis se mikä on tankin vieressä takana, onkohan näitä suodattimia useampiakin ?), ei varsinaisesti vaikutusta, tosin nykiminen katosi, mutta tehot edelleen hukassa (totaalisesti ei mitään asiaa ohittaa ketään 80 - nopeudesta).
Tänään pällistelin tulppia, tai oikeastaan johtoja, eli 1 ja 3 irroitin, muut oli niin vittumaisesti etten viittiny ruveta, reijissa oli hieman öljyä (kosteat, ei lainehtinut öljystä) johtojen ja tulppien vaihdosta en tiedä koska on tehty, mutta huomenna uusitaan jos kerkiäävät (menee iskareiden vaihtoon).
Auto käyttäytyy aivain kuin joko ei saa pensaa tai ilmaa, kulutus ei ole noussut, joten tuskin saa liikaa pensaa ainakaan. Aikaisempia oireita, jotka ei välttämättä liity tähän oli, 2 kertaa on ollut sellainen tilanne ettei ole käynyt tyhjäkäyntiä, kertaalleen on tuntunut siltä ettei kävisi kaikilla, ikäänkuin "räkätti" pienillä kierroksilla.
Jatkokysymys jos ei selvää diaknoosia ole - niin onkos tampereen tai hyvinkään ympäristössä joku joka ymmärtää tuon sielunelämästä jotain ? treen metroauto kertoili jonoksi n.2 vk ja se on kamalan kauan, kun autoa tarvitaan liki päivittäin, ainakin seuraavat 2 vk.
JiiPee



