monza ei tahdo startata

Tekniikka-aiheinen keskustelu moottoriin liittyvistä asioista.
Moottorinohjaus, toiminta, tyyppivikoja, korjauksia, jne...
Älä laita tänne kysymyksiä virittämisestä, sillä niille on olemassa oma alueensa.
timppa1
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1695
Liittynyt: 29 Marras 2003, 02:00
Paikkakunta: espoo

Viesti Kirjoittaja timppa1 »

Muista nyt laittaa kumminkin sitä starttipilottia sinne starttiin :D
Johtaja
'Senator'
'Senator'
Viestit: 410
Liittynyt: 24 Loka 2004, 03:00
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Johtaja »

tuli sitten uusittua enempikin niitä piuhoja sinne akun liepeille. nyt kyllä kytkee startin ihan nätisti päälle ja jopa lähtee lämpösenäkin omin voimin käyntiin(aikasemmin hukkas kaikki virrat kun yritti laittaa käyntiin 5min. levännyttä raukkaa).
vielä on kummiskin semmonen kutina perssiissä että sähköpuolella on vielä tonttuja piilossa, mutta ehkäpä härnään niitä sitten seuraavassa jaksossa.
ei sattuis löytymään yhtään vapaaehtoista tekemään pataremppaa kun mulla ei aika riitä? ;) -(z)-
Tonskulus
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 236
Liittynyt: 27 Kesä 2005, 20:45
Paikkakunta: Savitaipale

Viesti Kirjoittaja Tonskulus »

Kannata pataremppaa käydä tekemään, helpommal selviit ku ostat ehjän koneen tilalle. Näin tein minäki ku ei ollu/ole aikaa käydä remppaa tekemään. Moottori tuli parissa päivässä vaihdettua ja taas kulkee, vielä ku sais megaruutan paikoilleen ja säätöihin ni kulkee paremmin. :)
Muutamalla satasella saa ok kuntoisia 30E koneita, minullekin tarjottiin useita ku laitoin ostoilmoa.
Monellaisii takaveto-ooppelei ollunnaa
Vastaa Viestiin