99% käynnistyksistä käynnistyy ja alkaa käymään normaalisti, eikä auto sammu missään vaiheessa itsekseen - toimii aivan normaalisti. Tehot ovat tallella ja kulkee vähällä petroolilla kuin tommoisen kuuluukin.
Tässä ongelma -> Joskus kun auton sammuttaa ajon jälkeen käy kuitenkin niin, että se ei käynnisty, vaikka starttaakin normaalisti. YLEENSÄ sama ongelma on ratkennut odottelemalla, ja sitten starttaamalla -> pelaa käynnistyttyään taasen kuten normaalisti kuuluukin
...vastoittain minulle kuitenkin kävi niin, ettei auto tuon käynnistymättömyystempun jälkeen käynnistynytkään odotuksen jälkeen... mäkistartilla se kuitenkin käynnistyi, ja pelasi TAAS niinkuin pitääkin kun sen vaan sai käyntiin. Tuon jälkeen on taas käynnistynyt jo monta kertaa normaalisti mutta tässä seuraavaa kertaa INNOLLA ODOTELLEN kysyn vain että onko kellään hajua mikä ihme tuota autoa vaivaa.
TUNTUU aivan kuin se vain VITTUILISI päin naamaa kun noin tempoilee.
JOS joku todellakaan tietää mikä ihme siellä reistaa niin kertokaa!!!!!
EDIT : Vikakoodit luin eikä anna ainakaan sinne mitään osviittaa ongelmasta
EDIT2 : Ongelma ei poistunut polttoainepumpun vaihdolla, uutena ongelmana löytyi vain se, että hävittää kipinän joskus kun sen sammuttaa.(tämä oli siis ilm. pääsyy ongelmiin) > ELI sammutan auton ja kun hetken tai hiukan pidemmänkin tovin päästä käynnistän, auto ei käynnisty, eikä anna minkäänlaista kipinää.. käynnistyykin yleensä mutta on aikas ikävää kun ei tiedä millon toimii ja millon ei... tällöin ajotietokone antaa lukemat, eli pitäisi tulla polttoainetta, mutta kun tossa kuunneltiin, ei aina taida pyörittää sitä pumppuakaan aina, että oisko jotain vakavempaa jo kun pelkkä sytytysvahvistin mennyt ?!? (pa-pumpun rele näyttäis toimivan kun pitää.)
vaikeaa on käsittää kun tuntuu asiantuntemus jo koko paikkakunnalta loppuvan.




