Kyseinen operaatio alkaa pikkuhiljaa hahmottua ja vaihdettavat osat alkavat olla tiedossa.
Homman tekee hankalaksi ainoastaan mittariston löytäminen. Noita '94 -> uudempia turbo Calibroita ei meinaan hirveästi tunnu olevan varaosina myynnissä, josta saisin oikeanlaisen "plug & play" mittaristoon projektiini.
V6 Calibran mittaristoja taas tuntuu löytyvän huomattavasti helpommin ja muutenhan se taitaa olla sama kuin "uudemmassakin turbossa", ainoana erona tosin se, että mittaristo on tarkoitettu 6-sylinteriseen autoon eikä 4-sylinteriseen. Tällöin ongelmaksi muodostuu kierroslukumittari..(?)
Kysymykseni kuuluukin: voinko saada V6:seen tarkoitetun mittariston muokattua toimimaan turbo Calibrassani?
Pystynkö esimerkiksi vaihtamaan vanhasta mittaristosta jonkun osan uuteen mittarisoon, jolloin ongelma ratkeisi? Ja jos voin, niin minkä ja miten?
Saksassa myydään ainakin jotain välikappaleita noihin, millä saisi toimimaan http://www.zmm-electronic.de/shopx/prod ... f056v4rgc0.
Löytyiskö tuollaisia vastaavia Suomesta esimerkiksi jostain elektroniikkaliikkeestä?
EDIT: Tai jos jollain löytyy ylimääräisenä sattumoisin tuollainen '94 -> uudempi turbo Calibran mittaristo, tai tietää mistä sellaisen löytäisi, niin tänne vaan ilmoitusta KIITOS!


