Tekniikka-aiheinen keskustelu moottoriin liittyvistä asioista.
Moottorinohjaus, toiminta, tyyppivikoja, korjauksia, jne...
Älä laita tänne kysymyksiä virittämisestä, sillä niille on olemassa oma alueensa.
B-Na kirjoitti:taitaa se katsastusmies tykätä, että olis tehoja vähän turhan paljon. siis jos 2litrasta meinasit.
kyllä olis tarkoitus 2 litrainen 16 tappinen laitta ja olen kuullut että sellainen olisi joskus ollutkin ihan virallisesti leimassa täällä kekkoslovakiassakin.
_________________________________
kerran corsa,niin aina corsa
eiköhän se oo ihan koneen vaihtoa vastaava eli pelkästä moottorista 12pinnaa ja laatikosta 9 lisää. muttakun siellä jo ne prosentit on, niin eikai ne niitäkään enää muuta.
Niinno, periaatteessa jos sulla kerran on papereilla jo ennestään 20ne(vai olenko aivan väärässä?) ni sitte vaihdat vaan kannen(tai "vaihdat vaan kannen") ja meet konttorille dynopapru kädessä muutoskatsastukseen, että ei oo tehot noussu, niin silleen sen periaattees pitäs onnistua.